ניגריה – המרכז הרפואי על שם קנדי מחדש את השתלות הקרנית

חידוש השתלות הקרנית הוא בשורה גדולה לכל אלו הסובלים מעיוורון קרנית, מצב רפואי הפוגע בראייה ובאיכות החיים.

מחלקת רפואת העין במרכז הרפואי על שם קנדי בליבריה הכריזה על חידוש השתלות הקרנית בבית החולים. הכרזה זו עוקבת אחר ההישגים האחרונים של בית החולים, אשר ביצע 5 ניתוחים מוצלחים וסימן התקדמות גדולה של שירותי רפואת העיניים בניגריה.

אחד מחמשת המטופלים הגיע מגמביה, וארבעת האחרים הם תושבים ליבריים. הניתוחים בוצעו על ידי הצוות הרפואי בהובלתו של דוקטור שאליני סינגה, אופתלמולוג שהגיע מהודו.

הצוות עבד יחדיו במשך שעות על מנת להבטיח כי חמשת הניתוחים יתקיימו. הניתוחים בוצעו עם הציוד החדיש של בית החולים, ותחת ההשגה של בית החולים L.V. Prasad מהודו.

סינגה, הרופא המנתח, ציין כי בית החולים פראסאד (בהודו) ימשיך לתמוך במרכז הרפואי על שם קנדי, וכי חידוש השתלות הקרנית בבית החולים הוא לא עניין חד פעמי, אלא דבר קבוע מעתה.

הקרנית חשובה מאוד

סינגה הוסיף כי טיפולי עיניים, כמו השתלת קרנית, הם דבר חשוב מאוד ולכן בית החולים פראסאד ימשיך לשלוח רופא מנתח פעם בשלושה חודשים על מנת להבטיח את תפקוד השירות. ”הקרנית חשובה מאוד, וכל נזק לקרנית יכול לפגוע בראייה ואף לגרום לעיוורון. בזכות החידושים הטכנולוגיים, השתלות הפכו להליך בטוח יותר וקל לביצוע. האנשים בליבריה, הסובלים מבעיות בקרנית, מוזמנים לנצל זאת מכיוון שהתוצאות של הניתוחים מעולות“.

השתלות קרנית, אשר החלו בליבריה בשנת 2017, נעצרו בעקבות התפרצות מגפת הקורונה. הקרנית, שהיא החלק הקדמי של העין, היא בעלת תפקיד מכריע במיקוד האור והעברת המידע הויזואלי  אל הרשתית.  כל נזק לקרנית יכול לפגוע בראייה ואף לגרום לעיוורון. השתלה, שהיא ההליך הבטוח ביותר להחלפת קרנית פגומה, תמיד אתגרה את מערב אפריקה אשר סבלה מגישה מוגבלת לרפואת עיניים מתקדמת.

דוקטור ניראנג‘ן פארה

על פי דוקטור ניראנג‘ן פארה, אופתלמולוג ממרכז העין בליבריה, חידוש השתלות הקרנית מביא בשורה גדולה לכל הסובלים מעיוורון קרנית, מצב רפואי הפוגע בראייה ובאיכות החיים. דוקטור פארה, המשמש כראש המרכז הרפואי הוסיף בית החולים מחדש את הפעילות שנעצרה בעקבות מגפת הקורונה.

למרות כי ההליך נחשב פשוט, אין הרבה בתי חולים באזור מערב אפריקה אשר יכולים לצבע אותו. היכולות של המרכז הרפואי ע“ש קנדי משרתות גם את תושבי ליבריה, וגם תושבים זרים ממדינות האזור. בית החולים ממשיך לעבוד על מנת לשפר את שירותי רפואת העיניים ולהעניק פתרונות טובים יותר לקהילה. אין מדובר אך ורק בהשתלת קרנית, אלא בכל טיפולי העיניים.

Previous Article
Next Article

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *