השתלת טבעות קרטוקונוס

השתלת טבעות לחולי קרטוקונוס – כל המידע החשוב

השתלת טבעות היא בעצם מעין ניתוח, כזה אשר במסגרתו משתילים טבעות לאורך היקף הקרנית, כאשר המטרה העיקרית היא לייצב אותה כך שהראייה תשתפר. למעשה, הטבעות הן קשתות קטנות העשויות חומר פלסטי, זאת בעוד כי הטבעות מיועדות לשימוש קבוע. עם זאת, חשוב מאוד לציין כי מדובר בתהליך הפיך שכן, ניתן לבצע את ההסרה של הטבעות במידה ותזדקקו לכך. בכתבה זו, החלטנו להסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת אודות ניתוח השתלת טבעות לחולי קרטוקונוס וכל היוצא בכך.

השתלת טבעות לחולי קרטוקונוס
השתלת טבעות לחולי קרטוקונוס

 איך הניתוח עובד?

השתלת טבעות קרטוקונוס זוהי פעולה ניתוחית שבמסגרתה יוצרים תעלות לאורך היקף הקרנית, תעלות בהן בעצם מושתלות הטבעות המדוברות. השתלת הטבעות היא זו שמאפשרת השטחה של מרכז הקרנית, כך שהקרנית “תימשך” להיקף – דבר אשר מביא בעצם לתיקון של קוצר הראייה ממנו חולי קרטוקונוס סובלים. בדרך כלל, ניתוח השתלת טבעות קרטוקונוס אורך כ-15 דקות עבור כל עין, כאשר הניתוח יתבצע בכל עין לחוד במרווח של כמה ימים בין שני הניתוחים.

צ'אט ישיר עם רופא עיניים מומחה קרטוקונוס
צ’אט ישיר עם רופא עיניים מומחה קרטוקונוס

יתרונות של השתלת טבעות קרטוקונוס

תהליך הפיך – כאמור, השתלת טבעות קרטוקונוס נחשבת לתהליך הפיך, כך שבעצם במקרים בהם יתכנו חידושים טכנולוגיים שמהווים אלטרנטיבה טובה יותר או לחילופין, ראייתו של המטופל משתנה בחלוף הזמן – יהיה ניתן להסיר את הטבעות ולהמשיך בשגרה רגילה.

יציבות – בעת בה מדובר על השתלת טבעות בקרב חולי קרטוקונוס, חשוב מאוד לציין כי מדובר על שיטה מומלצת לכל הדעות מאחר והיא מאפשרת לייצב את הקרנית, דבר אשר בין היתר מעניק אפשרות של שימוש במשקפיים או בעדשות על מנת שהמטופלים יוכלו לראות יותר טוב. כמו כן, חשוב להוסיף כי טיפול זה מתאים על מנת לערוך תיקון מספר במקרים בהם לא ניתן לבצע ניתוח לייזר.

הסיכונים הכרוכים בניתוח

כאשר מדובר על הסיכונים הכרוכים בעת ביצוע השתלת טבעות קרטוקונוס, חשוב קודם לכן לציין כי כל פעולה ניתוחית באשר היא מביאה איתה מספר סיכונים אפשריים. עם זאת, ראוי לציין כי מחקרים קליניים בכירים שהתבצעו בארצות הברית הוכיחו כי זיהום (שנחשב לסיכון ממשי בעת כל פעולה ניתוחית) קרה רק ב-0.5% ממקרי הטיפולים, זאת בעוד כי גם במידה והוא מתרחש ניתן לטפל בו על ידי השימוש באנטיביוטיקה וטיפות עיניים.

לסיכום

עבור חולי קרטוקונוס, אין ספק כי אחת הבחירות המומלצות על מנת לנסות להביא לשיפור במצב הראייה היא לערוך ניתוח של השתלת טבעות. על כן, מומלץ מאוד להיעזר במידע החשוב שהוזכר בכתבה זו ולברר לעומק על הנושא על מנת לבדוק אם ההליך המדובר מתאים לכם – זאת מכיוון שמדובר על ניתוח בעל יתרונות רבים.

Previous Article
Next Article

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *