יש לשמור על העיניים מהשמש – המלצות לשמירה על העיניים עבור תושבי עמק סן פרננדו

כאשר ימי הקיץ הארוכים כבר כאן, חברת ביטוח הבריאות הבינלאומית קייזר פרמננט (Kaiser Permanente) מדגישה את חשיבות השמירה על בריאות העיניים עבור תושבי עמק סאן פרננדו (דרום מזרח קליפורניה), זאת בעקבות הסכנות הגדולות שבחשיפה לקרינה אולטרה סגולית בכמויות גבוהות; תוצאה של חשיפה לשמש באזור המדברי.

מרכז הרפואי City Medical Center

דוקטור מרגרט ספנסר, מומחית לרפואת עיניים במרכז הרפואי City Medical Center של קייזר, מדגישה את הצורך במודעות לבעיה. ”למרות שהבעיה מוכרת כבעיה המאפיינת אזורי חוף ויודעה בתור ’עין הגולש’ ובשפה המקצועית פטריגיום – זוהי בעיה המאפיינת קהילות באזורים מדבריים החשופים לכמויות גדולות של שמש וקרינת UV“.

פטריגיום, קרום הגדל על קרנית עין בהדרגה, בתחילה יכול לגרום לחוסר נוחות, ובסופו של דבר לפגיעה בראייה. על מנת למנוע את הבעיה, דוקטור ספנסר ממליצה לתושבים לצמצם את החשיפה לקרינה אולטרה סגולית.

”כאשר אנו נמצאים בחוץ, בעיקר בשעות השיא של השמש, שימוש במשקפי שמש יכול לחסום עד 99% מקרינת UVA וקרינת UVB ולכן זה חיוני“, כך ממליצה דוקטור ספנסר. היא אף מציינת שיש לקחת בחשבון כי קרינת השמש מוכפלת בעקבות נוכחותם של משטחים מחזירי אור, כמו חול ומים, האופייניים לסביבה של עמק סאן פרננדו.

מלבד ההמלצה על שימוש במשקפי שמש, מומלץ גם להשתמש בכובע בעל שוליים רחבים או מצחייה שיכול לספק הגנה נוספת לעיניים. חשוב להשתמש באופן קבוע בקרם הגנה לשפתיים עם SPF, כך יהיה ניתן להגן על הרקמות הרגישות סביב הפה.

תשומת לב מיוחדת יש לתת לבני המשפחה הצעירים. ”פעוטות, בעיקר אלו מתחת לגיל 6 חודשים, צריכים הגנה מוחלטת מפני השמש“, כך ממליצה דוקטור ספנסר.

זיהוי מוקדם של בעיות עיניים

דוקטור ספנסר גם מדגישה את הצורך בזיהוי מוקדם של בעיות עיניים. יש להיות ערניים לכל שינוי בראייה או בתצורת העין או בתחושות, ובהתאם לכך לפנות לרופא עיניים בהקדם. במקרה של פטריגיום אתם צפויים להרגיש גירוי וצריבה, אודם בעין, דמעות ותחושה של יובש או גוף זר בעין.

גילוי מוקדם ונקיטת ההליך הרפואי המתאים ימנע את החמרת הבעיה ויביא לתוצאות משופרות.  במקרה של פטריגיום, כאשר מזהים אותו בהתחלה, ניתן להסירו בניתוח פשוט.

Previous Article
Next Article

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *