סימנים מוקדמים של מחלות לב מופיעים בעיניים

מומחים אומרים כי רופאי עיניים יכולים לאתר סימנים של מחלות לב באמצעות בדיקת עיניים מקיפה. מחקר חדש מגלה כי אנשים הסובלים ממחלות לב נוטים לסבול ממספר סימנים החוזרים על עצמם.

תופעות עיניים שונות מופיעות כאשר מהעין נשללת זרימת דם וחמצן תקינות כך שנוצרת תופעה של מוות תאים. אלו יוצרים בתורם נגע פריווסקולרי איסכמי ברשתית. ניתן לאתר סימנים אלו כאשר רופא העיניים משתמש בכלי הדמיה הנקרא טומוגרפיה של קוהרנטיות אופטית כדי לבדוק מקרוב את הרשתית.

סריקות של הרשתית הן דרכים חשובות לאיתור מחלות ותפקוד לקוי בכל חלקי הגוף ולא רק בעיניים, אמר רופא עיניים ודובר האקדמיה ג'וזף נזגודה, רופא מומחה רשתית. סקירות עיניים יכולות לאתר סימנים של מחלות שונות, ביניהן אלצהיימר, פרקינסון ומצבים בריאותיים בסיסיים אחרים.

כיצד בדיקות עיניים יכולות לאתר מחלות לב

העיניים הן המקום היחיד בגוף בהן רופא יכול לראות בזמן אמת את הפעולה החיה של כלי דם, עצבים וחיבור רקמות, וזאת מבלי להסתמך על הליך פולשני. למעשה, זו הסיבה שבגללה רופאי עיניים הם הראשונים שמגלים מצבים בריאותיים חדשים כמו לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה, שבץ ועוד.

בעוד שהסימנים המאובחנים בעיניהם של אנשים בריאים יכולים להיות בעלי מדדים נמוכים, אנשים הסובלים ממחלות לב או בעלי פוטנציאל לפיתוח מחלות לב מקבלים מדדים גבוהים הרבה יותר.

איתור מוקדם של מחלות לב יכול להציל חיים

איתור מוקדם של מחלות לב יכול להציל חיים. רופא עיניים מסוגל לצייר תמונה של מצב העין במטרה למצוא מחלות לב וכלי דם מוקדם יותר ממה שאפשרי היה בעבר. עבור אנשים הסובלים ממחלות לב, הן גורם המוות מספר אחת ברחבי העולם, אבחון וטיפול מוקדם יכולים לעזור במניעה של התקף לב או שבץ מוחי.

בעתיד, רופאי עיניים יוכלו להפנות חולים לקרדיולוג אם נמצאה אצלם בעיית עיניים בסריקה או בדיקה כללית, במיוחד אם המטופל לא סבל קודם לכן מבדיקה רפואית מקיפה או היסטוריה משפחתית של מחלות לב.

כוחה של בדיקה

למעשה, בבדיקת ראייה פשוטה ניתן לפתור חלק ניכר מהקונפליקטים הודות לטכנולוגיות מתקדמות ומפותחות הקיימות כיום בקרב רופאי עיניים ומאפשרות לרופאים לראות מגמות התפתחותיות שונות. באמצעות בדיקה תוכלו לדעת מה הסטטוס שלכם כעת והאם צפויות בעיות בעתיד. כדי לקבל פרטים נוספים, פנו אלינו בכל עת.

Previous Article
Next Article

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *