סכנה: עדשות מגע צבעוניות מזיקות לעיניים שלך

הרכבת עדשות מגע צבעוניות ללא מרשם יכולה להיראות לא מזיקה על פניו, אבל היזהרו: עדשות המגע יכולות לא רק להזיק לעיניים, אלא אף במקרים הקשים ביותר להביא לעיוורון קבוע, כאשר אלו אינן מותאמות לעיניכם על ידי רופא עיניים.

סוגי עדשות מגע הנמכרים כיום

ישנם סוגים שונים של עדשות מגע המשמשים כיום למגוון שימושים, ביניהם רבים יעילים לשיפור הראייה ביום יום. הודות לעדשות הראייה אדם אשר סובל מקוצר ראייה יכול להיפטר מהצורך במשקפיים ובכך להקל על עצמו את התפקוד השוטף.

סוגים נוספים של עדשות מגע מיועדים יותר למטרות אסתטיות ולשיפור הנראות החיצונית. אלו נמכרים לרוב בחנויות איפור, חנויות משקפיים וחנויות המשמשות לרכישת תחפושות ואביזרי תאטרון.

הנזקים הנגרמים בעקבות שימוש בעדשות מגע

שימוש בעדשות מגע נראה לרבים כמו עניין תמים של מה בכך. עם זאת, בשימוש לא נכון או בשל שימוש עדשות מגע באיכות ירודה, אתם עלולים לגרום לעצמכם נזק של ממש ואפילו עיוורון. במקרים יוצאי דופן לאורך השנים עדשות מגע לא רפואיות הביאו להתפתחות צלקות אצל בני נוער וכן תופעות קשות נוספות כמו נגעים, דלקות כרוניות ועוד.

אופן השימוש הרצוי בעדשות מגע

עדשות מגע צבעוניות נועדו לשנות את מראה העיניים. כך, המשתמשים בעדשות מגע צבעוניות יכולים פתאום ליהנות מעיניים ירוקות או לבנות, כחולות או אדומות, לבנות או סגולות ולמעשה – כל צבע באשר הוא זמין לכם לשימוש. למרות קלות השימוש, ואולי דווקא בגללה – יש חשיבות גדולה עוד יותר לזהירות מרבית בבחירת העדשות.

השלב הראשון שיש לשים לב אליו בעת רכישת עדשות מגע מתחיל כבר באופן הרכישה עצמו והמקום ממנו רוכשים את העדשות.

השקיעו מספר דקות רק לחשוב על עצם עדשות המגע: כאשר אתם מניחים עדשות מגע על עיניכם למשך מספר שעות, אתם למעשה מניחים מעין מעטה סיליקון על העיניים, על גלגל העין וחוסמים את הקרנית מלקבל חמצן למשך מספר שעות.

הקרנית היא החלק בעין האחראי על העברת אינפורמציה וכאשר נמנעת מהקרנית כניסת חמצן, גם הראייה עלולה להיפגע עם הזמן. בעוד שעדשות מגע רפואיות מבוססות על מחקרים הדואגים ליצור אוורור נאות לגלגל העין ולקרנית (וגם במקרים של שימוש בעדשות מגע רפואיות יש לתת לעיניים לנוח).

רגע לפני שרצים לקנות – כמה עצות

בעת שימוש בעדשות, רגע לפני שאתם רצים לקנות, ודאו את הפרמטרים הבאים: העדשות שאתם קונים צריכות להיות מאושרות מבחינה בריאותית, לעמוד בתקנים של משרד הבריאות ולאחר מספר שעות שימוש, עליכם להסיר אותן מעיניכם.

Previous Article
Next Article

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *