רופאה הסירה 23 עדשות מגע מעינה של אישה

העיניים הן מנגנון מורכב ביותר אשר לו יכולות לאזן את עצמו ולשמר את הלחות, המנגנונים והתפקוד הדרוש על מנת שתוכלנה להמשיך ולהעביר אינפורמציה למוח.

עם זאת, פתרונות שונים שקיימים כיום ומהווים חלק בלתי נפרד מאורח החיים שלנו, יכולים לגרום לנזק אם איננו שומרים על מודעות עצמית. וזה בדיוק מה שקרה לאישה מקליפורניה שהשתמשה באופן קבוע בעדשות מגע.

הסירה 23 עדשות מגע מעיני מטופלת

עדשות המגע מהוות עבור רבים מאיתנו פתרון נוח, קל ופשוט לשימוש במקום משקפי הראייה שיכולות לסרבל את אורח החיים המערבי והדינמי. עם זאת, בחודש אוקטובר השנה נשבר שיא: רופאה הסירה לא פחות מ-23 עדשות מגע מעיניה של מטופלת.

סרטון תעד את תהליך הסרת העדשות. במהלכו, ד”ר קתרינה קורטייבה, רופאה מומחית לעיניים, מסירה עדשות מגע בזו אחר זו מעיניה של אישה. “אסור בשום פנים ואופן לישון עם עדשות המגע”, מציינת הרופאה.

העדשות למעשה היו דבוקות זו לזו לאחר שישבו מתחת לעפעף והצטברו שם במשך חודש שלם. המטופלת אשר מעיניה הוצאו עדשות המגע, מספרת שלא ברור לה איך שכחה להסיר את העדשות מעיניה.

על פי ארגון הבריאות האמריקאי, 45 מיליון אמריקאים מרכיבים עדשות מגע. השימוש בעדשות מגע באופן רצוף ולמשך שעות ארוכות מגביר את הסיכויים לחטוף זיהומים מסוגים שונים כמו קרטיטיס מיקרוביאלית.

קרטיטיס מיקרוביאלית יכולה לגרום בתורה לעיוורון או להביא לצורך בהשתלת קרנית. מסיבות אלו, ישנה חשיבות בלתי מבוטלת להשגחה מתמשכת על שעות הרכבת העדשות וכן על שעות בהן העיניים זוכות למנוחה, הקרנית מקבלת חמצן באופן חופשי ולא נגרמים נזקים לעין.

כ-45 מיליון אמריקאים מרכיבים עדשות מגע, על פי ה-CDC. שימוש בעדשות מגע מגביר את הסיכון לזיהומים כגון קרטיטיס מיקרוביאלית. במקרים חמורים, קרטיטיס מיקרוביאלית עלולה לגרום לעיוורון או לדרוש השתלת קרנית.

הנזקים האפשריים בשימוש ממושך בעדשות מגע

מעבר לשימוש הממושך לאורך היום, גם שימוש ממושך למשך החיים יכול להוות סכנה של ממש לתפקוד העיניים. לאחר שנים של שימוש בעדשות מגע, הקרנית הופכת להיות חסרת רגישות. הגוף הרי נדרש להתמודד מדי יום עם גוף זר, כך שלמעשה, כאשר הקרנית מאבדת רגישות, זהו סוג של הסתגלות ועם זאת, ההסתגלות הזו גורמת נזק לעין.

הקפדה על הרגלים בריאים, מתן מספיק שעות ללא עדשות מגע לעיניים וכן שימוש בדמעות מלאכותיות וטיפות עיניים מאפשרים לעיניים לשמור על עצמן מפני תופעות מעין אלו.

Previous Article
Next Article

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *