הסיפור של רובין: התחפושת שהפכה לסיוט בחיים האמיתיים

עדשות המגע הדקורטיביות והקוסמטיות הן אמצעי פופולארי לשינוי צבע העיניים או להוספת טאץ’ סופי להשלמת הנראות בחגים. בארצות הברית יהיה זה ליל כל הקדושים ובישראל – זה קורה בפורים. בין אם מדובר בעיני לטאה או בעיניים של ערפד, עדשות המגע הצבעוניות משיגות את המראה הרצוי במספר צעדים פשוטים.

שימוש בעדשות מגע ללא ניסיון וללא מרשם

עם זאת, אם אתם לא נוהגים לעשות שימוש קבוע בעדשות מגע ובכוונתכם לקנות עדשות רק לקראת פורים או לצורך התחפשות, חשוב לבדוק היטב באילו עדשות מגע מדובר. עדשות מגע המיועדות למטרות אסתטיות בלבד הן לרוב לא עדשות מגע איכותיות וברוב המקרים הן מיוצרות במפעלים שאינם מותאמים למטרה זו.

עבור רובין, השימוש בעדשות מגע היה עניין של הנאה בלבד. אחר צהריים אחד רובין קנתה זוג עדשות מגע ירוקות בחנות הקרובה לביתה והתרגשה מאד לקראת שינוי שמה.

היא ניסתה אותם עוד באותו לילה למרות שמעולם לא השתמשה קודם לכן בעדשות מגע צבעוניות, למרות שלא היה לה מרשם ולמרות שהיא לא הייתה מנוסה בשימוש בעדשות מגע. זמן קצר לפני השינה הסירה רובין את העדשות.

למחרת בבוקר רובין התעוררה כשנוזל מוזר דולף מעיניה אבל לא נתנה לזה תשומת לב מיותרת. במשך היום מצבה של רובין החמיר עד שבסוף היום היא הייתה צריכה לעזוב את בית הספר ולהגיע הביתה.

“הייתי צריכה לשים בד מתחת לעין שלי פשוט כי היו כל כך הרבה נוזלים שיצאו מהעין”. לאט לאט הראייה שלי נעשתה יותר ויותר רגישה לאור עד שהבנתי שאני צריכה לעזוב את בית הספר.

רובין הרגישה שחום גופה עולה, שכבה לנמנם עד שאימה חרה מהעבודה והבינה שמשהו לא בסדר. העין נסגרה והמשיכה לדלוף. גם כשהגיעה רובין לבית החולים, העין המשיכה לדלוף נוזלים ורובין הייתה צריכה להישאר שם למשך שבוע.

רק בתום אשפוז יכולה הייתה רובין לראות

רובין חזרה לראות רק לאחר טיפול קליני מתמשך. למעשה, אם רובין לא הייתה מגיעה לבית חולים יש סבירות גבוהה שהיא הייתה מגיעה למצב של עיוורון כולל. מסיבות אלו ישנה חשיבות בלתי מבוטלת לבקרה על מצב העיניים ושימוש רק בעדשות מגע שיש להן אישור מרופא.

אם אתם לא בטוחים באישורים שיש לעדשות המגע בהן אתם משתמשים ולא יודעים אם מותר להשתמש בעדשות למשך שעות ארוכות, אל תתפשרו ואל תקנו.

Previous Article
Next Article

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *