הסיפור של לורה – עדשות ראייה צבעוניות צלקו את עיניי

עשר שעות בלבד מרגע הכנסת עדשות המגע הצבעוניות לעיניה הספיקו כדי לעורר בה כאבים עזים בשתי העיניים. עדשות המגע שלא הותאמו ללורה על ידי רופא עיניים אלא נקנו בחנות מזכרות, התגלו כאסון נוראי. “העדשות נדבקו לי לעין כמו כוס יניקה”.

רק 10 שעות לאחר שהכניסה לראשונה זוג עדשות מגע צבעוניות שקנתה בחנות מזכרות, ללורה באטלר מפרקרסבורג, וושינגטון, הייתה “כאב קיצוני בשתי העיניים”, אמרה. “מכיוון שלא הותאמתי כראוי על ידי רופא עיניים, העדשות נדבקו לי לעין כמו כוס יניקה”.

עדשות מגע צבעוניות הן פופולאריות לשימוש אצל רבים חושקים בשינוי צבע הקשתית שלהם. עם זאת, בליל כל הקדושים ישנו גל של אנשים המשתמשים בעדשות מגע צבעוניות כדי לשפר את התחפושות שלהם. בישראל זה קורה בפורים ואצל נשים רבות – לאורך כל השנה. השאלה היא איפה אתם קונים את העדשות שלכם.

רוב האנשים מאמינים כי עדשות חד פעמיות אינן יכולות להזיק באמת לעיניים, במיוחד כשמדובר בפתרון המיוחד לשימוש ומתאים לבני נוער. האמת היא כי בשל הזמינות הגבוהה של ייצור עדשות מגע במזרח – האיכות של העדשות הללו היא לא מהגבוהות, מה שהופך אותן לא אחת לפחות יעילות.

הסיכונים שבעדשות מגע צבעוניות

למרות הפופולאריות הגבוהה של עדשות המגע הצבעוניות, רק מעטים יודעים אילו סיכונים עצומים עומדים מאחורי עדשות המגע המיוצרות בחנויות לא מקצועיות ולא עוברות ביקורת מקצועית של רופאי עיניים.

מרבית האנשים מאמינים כי עדשות מגע המשמשות למטרות אסתטיות בלבד, אינן מצריכות את אותן רמות זהירות שמצריכות עדשות ראייה של ממש. העובדה כי עדשות המגע הפכו להיות מצרך מבוקש ובשימוש יומיומי אצל רבים – אינה מסייעת להעלאת המודעות בנושא.

העובדה שעדשות המגע נמכרות ללא מרשם אינה הופכת אותן לפחות מסוכנות. הלכה למעשה, עדשות מגע הן אביזר רפואי לכל דבר ועניין ומשמשות גם ככאלה. כאמצעים רפואיים, עדשות המגע דורשות התאמה רפואית המבוצעת על ידי איש מקצוע ועדיף שזה יהיה רופא עיניים המתמחה בתחומו.

בדיקה יסודית יותר מגלה כי עדשות המגע המוצעות כיום למכירה, לא רק שאינן מותאמות לשימוש יומיומי, אלא אף אינן מאושרות על ידי ה-FDA ואופן המכירה שלהן הוא כלל לא חוקי.

חשיבות ההתאמה האישית של עדשות מגע

להתאמה אישית של עדשות המגע ישנה חשיבות מרבית לבטיחות ולבריאות של המשתמש. לא משנה אם אתם בני נוער, צעירים או מבוגרים – לשימוש בעדשות מגע ללא מרשם יש השפעה על הקרנית. האחריות על השימוש בעדשות היא נטו על המשתמש.

Previous Article
Next Article

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *