איך נמנעים ממצבי קיצון בעיניים?

יותר ויותר מקרים בעולם מתגלים כהפרעה משמעותית לתפקוד בשל הזנחה של בריאות העיניים. בעוד שרובנו משקיעים זמן רב בטיפוח הפה ושמירה על השיניים שלנו, על החניכיים, על ניקיון והגיינה של האזניים ואפילו על טיפוח הריסים והעפעפיים – גלגל העיניים נדמה כאילו הוא מתפקד מעצמו. ולא כך הם פני הדברים.

עידן הסוכר והמלח

בעידן הפוסט מודרני יותר ויותר אנשים ניזונים באופן קבוע ממזונות שאינם מספקים לגוף את האיזון הדרוש על מנת לתפקד באופן שוטף ובצורה בריאה. בכנסים האחרונים של ארגון הבריאות העולמי נראה כי יותר ויותר מקרים של בעיות עיניים מצריכים את תשומת הלב של רופאים מרחבי העולם כולו.

אכילה מוגזמת של סוכר ומלח, כאשר הדגש מושם על סוכר, מביאה בתורה לחוסר איזון גופני וחוסר איזון גופני זה מביא לפיתוח מחלות קשות שלא תמיד יש להן רפואה. אין ספק כי הרפואה הפוסט מודרנית משפרת ומסייעת לרבים לפתח אורח חיים בריא ועם זאת, עדיין יש רבים המשלמים בבריאותם על מנת להמשיך ולתפקד באופן בסיסי וללא הפרעות.

מחלות עיניים – מחלת המאה

אחת התופעות החוזרות על עצמן שוב ושוב כיום היא מחלות עיניים. יותר ויותר מבוגרים מגיעים למיון כשהם סובלים מכאבים בעיניים בשל סיבות שונות ומגוונות. אלו יכולות להיות סיבות של לחץ תוך עיני, דימומים או נזילות והפרשות מהעיניים, כאבים ודלקות, גירודים או תופעות אחרות המפריעות לתפקוד הבסיסי של האדם.

במקרים רבים, גם הרופאים המקצועיים ביותר אינם יכולים לסייע שכן החולים מגיעים לבית החולים בשלב שכבר מאוחר מדי להציל את העיניים. למה זה קורה?

תזונה לא מאוזנת ומצבים כמו סוכרת גורמים לעיניים לאבד איזון. אבדן האיזון והימצאות גלוקוז ברמות גבוהות – כל אלו הופכים את העין לרגישה יותר למחלות והפרעות שונות. שתיים מן  התופעות ומחלות העיניים הקיצוניות המאפיינות את הסובלים מסוכרת בדם הן רטינופתיה סוכרתית ובצקת מקולרית – בצקת הנובעת מניוון והזנחה של העין.

הן רטינופתיה סוכרתית והן בצקת מקולרית – הם מצבים הניתנים למניעה מראש באמצעות תזונה נכונה, תרופות המותאמות על ידי רופא, אורח חיים בריא וקיום פעילות גופנית באופן קבוע. כמו כן ולא פחות חשוב מאלו – יש צורך בבדיקות קבועות אצל רופא עיניים. ואולם, בהיעדר שמירה על אורח חיים בריא – המצב בעיניים יכול להתדרדר והאדם לא יבחין בהתדרדרות כלשהי.

בדיקות קבועות אצל רופא עיניים, לפיכך, הן חיוניות לצורך תפקוד מתמשך של האדם וכן אבחון של בעיות כמו רטינופתיה סוכרתית וכן בצקת מקולרית.

Previous Article
Next Article