אודות – פרופסור מייקל מימוני

פרופ’ מייקל מימוני

פרופ’ מימוני הינו מנהל יחידת הקרנית במחלקת עיניים בקריה רפואית רמב״ם ומרצה בכיר בפקולטה לרפואה של הטכניון. הוא מכהן כיושב ראש חוג קרנית של ישראל מטעם איגוד רופאי העיניים הישראלי. פרופ’ מימוני נבחר כרופא עיניים מוביל בתחומו (קרנית) בשנת 2023 לפי דירוג של duns 100 המבוסס על ידי סקר בקרב כלל רופאי העיניים בישראל.

הוא סיים את לימודי הרפואה באוניברסיטת תל-אביב והשלים התמחות במחלות עיניים בקריה רפואית רמב״ם. במסגרת התמחותו השתתף בתוכנית מחקר היוקרתית “עתידים” וזכה בפרסי הצטיינות של הקריה הרפואית רמב”ם ואיגוד רופאי העיניים הישראלי (ILOS). פרופ’ מימוני זכה להשתתף בהשתלמויות ממומנות על ידי האיגוד האירופאי לקטרקט וניתוחי רפרקציה (ESCRS) והאיגוד הבינלאומי של ניתוחי רפרקציה (ISRS) במרכזים מובילים באירופה.

פרופ’ מימוני השלים השתלמות של שנתיים במרכז בינלאומי מוביל בטורונטו (קנדה) בתחום של קטרקט, קרנית, עין יבשה והסרת משקפיים בלייזר. לצורך השתלמות זו פרופ’ מימוני זכה במספר מלגות יוקרתיות מטעם קריה רפואית רמב”ם, האיגוד הרופאים הישראלי ומטעם האיגוד האמריקאי למען קידום הרפואה בישראל (American Physicians Fellowship for Medicine in Israel). במהלך השתלמות יוקרתית עבד עם מומחים בינלאומיים מהשורה הראשונה וביצע השתלות קרנית, ניתוחי קטרקט והסרת משקפיים בלייזר בטכניקות המתקדמות ביותר בעולם. בנוסף, בתקופה זו הוא עבד עם מכשירים ותכשירים חדשניים לטיפול בעין יבשה וחידוש פני השטח החיצוני של העין.

פרופ’ מימוני עוסק במחקר מדעי וקליני באופן פעיל, כאשר תחומי העניין העיקריים שלו הינם תחום ניתוחי קטרקט, השתלת קרניות, ניתוחי קרפרקציה ועין יבשה והוא פרסם מעל 200 מאמרים בכתבי עת רפואיים. בנוסף הוא משמש כעורך במספר עיתונים רפואיים וכסוקר במעל 50 עיתונים רפואיים. פרופ’ מימוני עוסק באופן פעיל ושוטף בהוראת סטודנטים ומתמחים ברפואת עיניים וזכה ב2020 בפרס מרצה מצטיין של הטכניון. פרופ’ מימוני הינו חבר פעיל במספר איגודים מקצועיים בארץ ובחו”ל ונציג של ישראל בGlobal Education and Research Society for Ophthalmology.

יצירת קשר ומקרי חירום

ניתן לפנות לפרופ’ מימוני עם שאלות דרך האתר או דרך דף הפייסבוק של האתר.

במידה ומדובר במקרה חירום יש לפנות באופן דחוף לבדיקה של רופא.