ניתוח קטרקט בחיפה

כיום, ניתן למצוא מספר רב של מוסדות רפואיים אשר מציעים טיפולים לקטרקט ובעיקר ניתוח קטרקט בחיפה. כמו כן, קיימים רופאים רבים אשר מוסמכים להיות מנתח קטרקט בחיפה. על מנת לבחור בצורה מושכלת את המוסד הרפואי לטיפול במחלה, יש להבין תחילה את מחלת הקטרקט.

קטרקט הוא מצב עיניים שכיח שיכול להשפיע על כל אחד, במיוחד כאשר מזדקנים. כאן נספק סקירה ברורה וקלה של קטרקט, הסיבות לו, אפשרויות הטיפול וכיצד לבחור את הטיפול הטוב ביותר למצב זה.

ניתוח קטרקט בחיפה
ניתוח קטרקט בחיפה

הבנת קטרקט

קטרקט הוא עכירות של העדשה בעין שמובילה לליקוי ראייה. העדשה בדרך כלל שקופה, מאפשרת לאור לעבור ולהתמקד ברשתית, בחלק האחורי של העין. עם זאת, עם הזמן, חלבונים מסוגים שונים בעדשה יכולים להתקבץ יחד, ולגרום לה להיות עכורה. עכירות זו חוסמת את מעבר האור, מה שמוביל לראייה מטושטשת או מעוותת.

סיבות לקטרקט

הגורם העיקרי לקטרקט הוא תהליך ההזדקנות הטבעי. עם זאת, גורמים אחרים יכולים לתרום להתפתחותם, כולל:

 1. קרינה אולטרה סגולה: חשיפה ממושכת לאור השמש ולקרינת UV עלולה להגביר את הסיכון לקטרקט.
 2. עישון: עישון נקשר לעלייה בסבירות לפתח קטרקט.
 3. סוכרת: אנשים עם סוכרת נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח קטרקט.
 4. תרופות מסוימות: שימוש ארוך טווח בקורטיקוסטרואידים ובתרופות אחרות עלול לקדם היווצרות קטרקט.
 5. טראומה: פציעות עיניים יכולות להאיץ התפתחות של קטרקט.

אפשרויות טיפול

אמנם אין דרך למנוע קטרקט, אך מספר אפשרויות טיפול יכולות לסייע בניהול המצב:

 • משקפיים ועדשות מגע: בשלבים המוקדמים ניתן לטפל בקטרקט באמצעות משקפיים מרשם לתיקון הראייה.
 • ניתוח: ניתוח קטרקט הוא טיפול נפוץ ויעיל במיוחד. במהלך הניתוח מסירים את העדשה העכורה ומחליפים אותה בעדשה תוך עינית מלאכותית. הליך זה מבוצע בדרך כלל כאשר הקטרקט פוגע באופן משמעותי בפעילויות יומיומיות כמו קריאה, נהיגה או זיהוי פנים.

בחירת הטיפול הנכון

כאמור, ניתן למצוא מגוון רחב של מוסדות אשר מציעים ניתוח קטרקט בחיפה. אך על מנת לקבל החלטה מושכלת יש להכיר גם את הפרמטרים הבאים:

 • תעודות וניסיון: חפשו מנתח בעל הסמכה מוסמכת ובעל ניסיון רב בניתוחי קטרקט. ניתן למצוא המון רופאים אשר בעלי הסמכה של מומחה קטרקט בחיפה.
 • ביקורות מטופלים: קראו המלצות מטופלים וסקירות מקוונות כדי לאמוד את איכות הטיפול שניתן.
 • התקדמות טכנולוגית: בחרו מתקן שמשתמש בציוד וטכניקות מודרניות לשיפור תוצאות הניתוח. ברוב המתקנים שמציעים ניתוח קטרקט בחיפה ניתן למצוא מכשור רפואי מתקדם.
 • התייעצות: קבעו פגישת ייעוץ כדי לדון בהליך, סיכונים פוטנציאליים ותוצאות צפויות עם המנתח. 
 • כיסוי ביטוחי: בדקו אם המוסד נמצא תחת הביטוח המתאים לכם והכירו את העלויות הנלוות. זאת מאחר ויש מומחה קטרקט בחיפה אשר נמצא בהסדר עם קופת חולים אחת ואילו מומחה קטרקט בחיפה אשר נמצא בהסדר עם אחרת.

סיכום

קטרקט הוא מצב עיניים שכיח שיכול להשפיע באופן משמעותי על חיי היומיום. עם זאת, עם התקדמות הטכנולוגיה הרפואית ומנתחים מיומנים, ניתוחי קטרקט מציעים פתרון מוצלח לשיקום ראייה צלולה. על ידי בחירת מוסד בעל מוניטין ומנתח מנוסה, הטיפול בקטרקט יהיה יעיל ונוח.