לאומית

רופא עיניים לאומית

רופא עיניים לאומית זהו רופא עיניים אשר נמצא בהסדר עם קופת חולים לאומית. במידה והחלטת שהנך זקוק לרופא עיניים, חשוב לחפש את הרופא שיענה על כלל צרכיך ושיבחן, יטפל ינהל ויפקח על בריאות העיניים שלך. כיום בשוק קיימים רופאי עיניים רבים ובחירת הרופא המתאים עשויה להיות משימה מאתגרת .

רופא עיניים לאומית מייקל מימוני
פרופ’ מייקל מימוני מומחה קרנית (רופא עיניים לאומית)

אם הנך משוייך לאחת מקופות החולים ניתן לבחור מבין מבחר רופאי העיניים שהקופה מציעה, ברופאים פרטיים שעובדים בהסדרים עם הקופות, ואף להנות מסבסוד מלא או חלקי של פרוצדורות שונות או ניתוחי עיניים.

קופת חולים לאומית

קופת חולים לאומית עוסקת בקידום שירותי הבריאות, חינוך לבריאות ומספקת שירותי רפואה מתקדמים. ללאומית כ-320 מרכזים רפואיים בפריסה ארצית רחבה המספקים מערך רפואה ראשונית של רופאי משפחה, ילדים ואחיות , ובנוסף מגוון רחב של רופאים מומחים. ייחודה הוא במתן זכות הבחירה בנוגע לנושאים רבים בניהם בחירה בקופה, בחירה ברופא המטפל ובחירה בשירותים הרפואיים. היכולת לבחור את הרופא המטפל או המנתח היא משמעותית שכן בריאות העיניים היא ללא ספק בעלת חשיבות עליונה.

רופא עיניים לאומית

כמו כן, דרך קופת חולים לאומית ניתן יהיה לבצע את הניתוח באחד מבתי החולים הפרטיים שנמצאים בהסדר כמו אסותא, עין טל, נארה, מ.ר.ב , מעיין , אלישע עיניים או מרכז רפואי רמת אביב. כל זאת בנוחות מרבית וליווי על ידי צוות מקצועי, שכאמור גם הוא נבחר על ידי המטופל. במידה והמטופל מבוטח בלאומית זהב או כסף – יוכל לבחור ברופא שבהסדר במסלול הציבורי או במסגרת השב”ן. לאחר ביצוע הניתוח בדרך כלל יש צורך בהמשך מעקב , אותו יבצע הרופא המנתח במרפאה במסגרת לאומית.

בחירת רופא עיניים לאומית

מלבד בחירת רופא העיניים בהתאם לקופת החולים אליה משוייך המטופל, קיימים פרמטרים נוספים שחשוב להכיר ויעזרו בתהליך הבחירה:

מה הבעיה בגינה אתה פונה לרופא העיניים? ייתכן כי יש צורך ברופא המומחה בתחום מסוים על מנת לקבל טיפול מיטבי. “רופא עיניים” הוא תחום רחב ברפואה אשר כולל בתוכו מגוון תתי תחומים ייחודיים בהם מתמקצעים הרופאים ובכך מאפשרים טיפול מקצועי ומותאם יותר לבעייתו של המטופל.

המלצות על רופאי עיניים לאומית

חיפוש המלצות – ניתן לברר בקרב חברים, משפחה ועמיתים לעבודה האם ביקרו או טופלו אצל רופא עיניים שענה לשביעות רצונם . כאמור, ייתכן והתמחות הרופא שהומלץ תהיה שונה מההתמחות אותה מחפשים ויש לשים לכך לב. כמו כן מדובר בחוויה סובייקטיבית ורופא שהתאים לאדם אחד עשוי שלא להתאים לאחר, ולהיפך. בנוסף , ניתן למצוא ביקורות רבות באינטרנט בנוגע לרופא העיניים אליו שוקלים ללכת. גם במקרה זה חשוב לזכור שהחוויות סובייקטיביות אך כן ניתן ללמוד מ”חכמת ההמונים” ולבחון אם התחושה הכללית חיובית ואם יש טעם להמשיך ולבדוק את הרופא.

מחיר של בדיקה אצל רופא עיניים לאומית

פרמטר נוסף הוא בחינת המחיר המבוקש. במדינת ישראל ניתוחים רבים מסובסדים על ידי המדינה ועל ידי קופות החולים כך שניתן לבחור אם להוסיף תשלום בעבור טכניקות חדשות ואמצעים טכנולוגיים מתקדמים. מטופל בעל לאומית כסף או זהב למשל יוכל להנות מסבסוד עבור טיפולים נרחבים.

קופת חולים לאומית זהב כסף

כמו כן כדאי לבדוק שהמכון והרופא המנתח משתמשים בטכניקות החדשניות. הכלים והציוד המשמשים לבדיקה וטיפול בעיניים התפתחו מאוד בשנים האחרונות והטכנולוגיה מאפשרת תוצאות אופטיות טובות יותר, משך החלמה קצר יותר וסיכוי מופחת לסבול מסיבוכים. רופאי העיניים הטובים לומדים ונשארים מעודכנים ובכך מאפשרים טיפול מיטבי.

בדיקת כישוריו וניסיונו של הרופא – ככל שיש לרופא יותר ניסיון עם מצב או הליך , כך התוצאות צפויות להיות טובות יותר. ניתן לשאול בכמה מטופלים עם המצב הספציפי כמו שלך טיפל או כמה פרוצדורות מהסוג המדובר ביצע אם מדובר בהליך ספציפי. חשוב לשאול גם על שיעורי הסיבוכים באופן כללי ובמקרה הנקודתי שלך.

זמינות

רמת זמינות גבוהה היא פרמטר חשוב נוסף כשבאים לבחור רופא מטפל. לפני ניתוח יש צורך בשיחת יעוץ ובדיקות הכנה , ובדרך כלל יש צורך בפגישות מעקב לאחר הפרוצדורה. כמו כן על הרופא להיות זמין לאירועים דחופים וקשוב במידה ומופיעות תופעות לוואי על מנת שיוכל להכווין אותך כיצד לפעול ומה דחיפות העניין. בנוסף על הרופא להיות סובלני ולהקדיש זמן לשאלות ולחששות במידה ומופיעות.

לסיום , אחד הדברים החשובים ביותר עבור רוב המטופלים הוא רופא מסביר פנים ומקצועי. התמודדות עם מצב רפואי עשויה להיות קשה ורופא אדיב ובעל אוירה חיובית יכול לשנות באופן ניכר את החוויה עבור המטופל.  על הרופא להיות תומך, ממוקד בלקוח , מקצועי וסובלני, וכך גם שאר הצוות המטפל.

פרופ’ מימוני, רופא עיניים מומחה בעל תת התמחות בקרנית , נמצא בהסדר עם לאומית זהב ולאומית כסף ומקבל מטופלים במרפאותיו:

דוד המלך 1, הרצליה פיתוח

מתחם וייב, קומה 2, עתלית

ניתן לקבוע תור דרך מספר טלפון 058-409-0470