השתלת קרנית באופן פרטי

האם ניתן לבצע השתלת קרנית באופן פרטי?

התשובה היא כן. ניתן לבצע השתלת קרנית באופן פרטי וגם בבית חולים ציבורי. ניתוח השתלת קרנית באופן פרטי מתאפשר מכיוון שקיימת אפשרות לייבא קרניות להשתלה מבנק קרניות מוסמך מחו"ל. במידה ויש לכם ביטוח רפואי פרטי או שירותי ביטוח נוספים מטעם קופת החולים שלכם אז הם יכסו חלק ניכר מעלות ייבוא הקרנית לצורך השתלת קרנית באופן פרטי. בנוסף, במידה ובחרתם לעבור את הניתוח ברופא\מרכז שנמצא איתם בהסדר, הם יכסו את עלות שכר המנתח ואת עלות שכר חדר הניתוח.

השתלת קרנית באופן פרטי

אצלי מי כדאי לבצע השתלת קרנית באופן פרטי?

נכון לבצע השתלת קרנית באופן פרטי אצל מומחה להשתלות קרנית אשר מנוסה בשיטה הניתוחית המתאימה לעין שלכם. כיום ישנן שיטות שונות ומתקדמות לבצע השתלת קרנית ולכל אחד מהם עקומת לימוד משלו ולכן רצוי לעבור את הניתוח אצל מישהו שעבר הכשרה מתאימה לכך:

  • השתלת קרנית מלאה – PKP – בו מוחלפים כל שכבות הקרנית – למשל לאחר טראומה
  • השתלת קרנית DALK – בו משאירים את השכבה הכי פנימית\אחורית – למשל עבור קרטוקונוס
  • השתלת קרנית אחורית DSAEK – בו מחליפים\משתילים שכבת אנדותל, דצמט וקצת סטרומה אחורית – למשל עבור עיניים מורכבות עם כשל של שכבת האנדותל
  • השתלת קרנית אחורית DMEK – בו מחליפים שכבת אנודתל ודצמט בלבד – ניתוח מתקדם שמבוצע לרוב במטופלים עם FUCHS DYSTROPHY או כאלו עם כשל של שכבת האנדותל לאחר ניתוח קטרקט

ממה מורכב המחיר של ניתוח השתלת קרנית פרטית?

המחיר של ניתוח השתלת קרנית באופן פרטי מורכב מעלות הקרנית, עלות שכר המנתח ועלות החדר ניתוח במרכז הרפואי בו תעבור את הניתוח. עלות הקרנית יכולה לנוע בין 5,000 ל10,000 ₪ כתלות בדרישות של הרקמה כאשר רקמה שדורשת הכנה מרובה על ידי בנק הקרניות ממנו קונים יעלה יותר כסף מאשר רקמה שמגיעה לא מעובדת\מוכנה. עלות שכר המנתח נתונה לשיקולו של המנתח או בהתאם להסכם שלו עם חברות ושירותי ביטוח נוספים (במידה ויש לו כזה) כאשר בגדול זה יכול לנוע בין 7,500 ₪ ועד 20,000 ₪ (ואף יותר). עלות חדר הניתוח משתנה בין מרכז רפואי למרכז רפואי אך יכול לנוע גם כן בין 3,000 ₪ לבין 10,000 ₪ כתלות בסוג הניתוח, אורך הניתוח, צוות רפואי נדרש והצורך בנוכחות של רופא מרדים. ככה, ניתוח השתלת קרנית באופן פרטי יכול לנוע בין 15,000 ₪ ולהגיע עד ל40-50,000 ₪ לכל עין.

מהי רשימת ההמתנה השתלת קרנית פרטית?

רשימת ההמתנה להשתלת קרנית באופן כללי תלויה ברקמות מתורמים. כאשר עוברים ניתוח השתלת קרנית באופן פרטי, מכיוון שמזמינים את הקרנית מבנק קרניות מוסמך החו"ל אז ההמתנה עצמה היא לרוב עניין של כמה שבועות כתלות בזמינות של המנתח.

האם יש יתרון בביצוע ניתוח השתלת קרנית פרטית לעומת המערכת הציבורית?

כאמור, זמינות של רקמות תהיה גבוהה יותר בעת ביצוע השתלת קרנית באופן פרטי מכיוון שאלו נרכשים מחו"ל ומותאמים בדיוק לצרכים של המטופל. בנוסף, תהיה לכם אפשרות לבחור את המנתח שלכם ולוודא שאתם מקבלים מומחה קרנית אשר מנוסה בהשתלת קרנית בטכניקה שהכי מתאימה לעין שלכם.

– ד"ר מימוני מבצע את כל סוגי השתלות הקרנית גם במסגרות פרטיות – לפרטים צרו קשר.